Незважаючи на те, що старіння неминуче, існують способи уповільнити цей процес за допомогою хорошого догляду та своєчасного лікування.
По-перше, потрібно підтримати імунну систему тварини, бо з віком вона вже не так активно захищає організм від вірусів і хвороб. Аби тримати імунну систему у тонусі треба організувати збалансоване харчування та його режим, регулярно та вчасно робити необхідні щеплення та час від часу проводити дегельмінтизацію.
По-друге, потрібно потурбуватись про фізичний комфорт чотирилапого – тварині потрібно зручне, м’яке спальне місце, де вона могла б затишно відпочивати. Якщо у тварини хворі суглоби, це не забаганка, а необхідність. Місце має бути тихим і теплим, якнайдалі від протягів. Переконайтесь, що у вашого друга є повноцінний доступ до ємності зі свіжою питною водою, щоб літній або хворій тварині не довелося долати великі відстані. Адже у цей період сил для енергійного руху все менше, процеси уповільнюються.
Найпоширеніші хвороби літніх вихованців: ожиріння, зниження когнітивних здібностей мозку, артрити, хвороби зубів, цукровий діабет, онкологія, проблеми з нирками і печінкою.
Лікарі кажуть, що головне - запобігти або відстрочити початок захворювання, якщо це можливо, виявити захворювання якомога раніше в разі його розвитку і активно лікувати його, щоб зберегти здоров'я собаки якомога довше. Профілактична ветеринарна допомога - кращий підхід для старіючих собак.