Для підтримки малого та середнього бізнесу у цьому році Київська влада спростила процедуру оформлення літніх та сезонних майданчиків біля закладів харчування. Відтепер ця процедура триватиме 2 дні та коштуватиме лише 1 гривню.
Директор Департаменту міського благоустрою Олексій Кулеба нагадав, яким вимогам мають відповідати літні майданчики, за яких умов вони будуть демонтовані та як відбувається контроль за облаштуванням.
Де і як оформити дозвільну документацію
Дозвільні документи на відкриття літніх та сезонних майданчиків видає Департамент містобудування та архітектури. На сьогодні ця процедура полегшена – документи подаються онлайн через портал містобудівного кадастру.
Вимоги до відкритих та сезонних майданчиків
1. Наявність проєктно-дозвільної документації.
2. Відповідність тераси вимогам Правил розміщення, нормам відкритих і сезонних майданчиків, що прописані у розпорядженні КМДА №2027.
3. Конструкція майданчика – міцна, стійка, безпечна і відповідає протипожежним вимогам, легко демонтується.
4. Розміщення майданчику в межах фасаду будівлі.
5. Прохід для пішоходів на тротуарі – не менше 1,8 м.
6. Обов’язковий доступ для відвідувачів з обмеженими можливостями.
7. На майданчику можуть встановлюватись тільки крісла, столики, лавки, світильники, декоративні елементи, парасольки, урни для сміття, квіткові композиції, кондиціонери, обігрівачі, обладнання для охолодження.
8. Огорожа – легка збірно-розбірна конструкція заввишки до 1 метра.
Як контролюється законність облаштування майданчика
Щодня інспектори благоустрою перевіряють тимчасові споруди, зокрема й тераси, на наявність дозвільно-проєктної документації. На вимогу інспектора власник зобов'язаний надати документи впродовж трьох робочих днів або ж демонтувати незаконний, без відповідних дозволів, об'єкт власними силами.
У разі візуальної невідповідності тераси заявленим площам, інспектор на місці робить її заміри і порівнює з тим, що зазначено в документації. Якщо буде виявлено порушення площі, департамент може подати на анулювання дозвільного документа (інформаційного талона) для цього підприємця.
Демонтаж і штрафи
За самовільно встановлену терасу підприємцю загрожує штраф від 850 до 5100 грн (за ст. 96 і 152 КУпАП).
Демонтаж незаконно встановленого сезонного майданчика повинен здійснюватися силами його власника. У разі ігнорування власником приписів і протоколів, Департамент міського благоустрою доручає КП «Київблагоустрій» демонтувати його з подальшим врученням підприємцю рахунку на відшкодування витрат. Від моменту виявлення незаконно облаштованого майданчика до його знесення минає мінімум 3–4 робочі дні.